Biedrība "Dzīvības koks" un Liepājas Neredzīgo biedrība aicina šovasar apmeklēt Liepāju

05.07.2016

Mums no Liepājas ir vairākas jaukas ziņas. Tās varētu noderēt ne tikai liepājniekiem, bet ikvienam, kurš šajā vasarā varētu plānot doties uz skaisto vēju pilsētu.

Onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas ikmēneša tikšanās notiks 12. jūlijā pulksten 17:00 Sociālā dienesta mācību klasē 3. stāvā E. Veidenbauma ielā 3 (ir lifts).
Projekta "Tiklīdz tu dari, tu vari" vasaras aktivitātes - 19. un 20. jūlijā Stendera ielā 5 būs dekupāžas nodarbības (vada Antra Mazika), 26. jūlijā mezglu siešana (Ilze Vainovska), 1., 2., 3. augustā - mandalu pīšana (Sandra Audare).

Vairāk informāciju meklējiet ŠEIT.

system/application/uploads/image/gardening-pictures-1-great-ideas.jpgSavukārt Liepājas Neredzīgo biedrībaa šobrīd realizē AS "Latvijas Valsts meži" finansētu projektu "Sociālās palīdzības sniegšana".
Viņi aicina cilvēkus ar invaliditāti iesaistīties projekta aktivitātēs, kas tiek realizētas sociālās rehabilitācijas centrā lauku vidē "Dvēseles veldzes dārzs" Ziemupē.

"No 2016.gada 1.aprīļa Liepājas Neredzīgo biedrība sākusi realizēt A/S "Latvijas valsts meži" finansētu projektu "Sociālās palīdzības sniegšana". Projekta darbības laiks ir 6 mēneši, tas līdz š.g. 30.septembrim.
Projekta galvenais mērķis - cilvēkiem ar invaliditāti nostiprināt pārliecību, ka viņi VAR apgūt jaunas prasmes un iemaņas, no ņēmēja kļūstot par devēju - mācoties un strādājot, kopīgi veidojot sociālās rehabilitācijas un izziņas centru lauku vidē "Dvēseles veldzes dārzs", Ziemupē.
Projekta aktivitātes paredzētas sociālās rehabilitācijas centrā lauku vidē "Dvēseles veldzes dārzs" Ziemupē. Cilvēkiem ar invaliditāti tiek piedāvāta nodarbība "Dārza un lauku darbi", kur nodarbību vadītāja - dārznieka vadībā tiek veikti teritorijas labiekārtošanas darbi, atkarībā no sezonas, dažāda veida dārza darbi. Tiek apgūtas iemaņas augsnes sagatavošanā, augu mēslošanā, zaru izzāģēšanā, stādīšanā, sēšanā, augu iepazīšanā, klūgu audzēšanā u.c. Tiek ravēts, veidoti dekoratīvo un kultūraugu stādījumi (zemenes, avenes, augļu dārzs, dārzeņi, klūgas), tiek kopts, laistīts un ievākta raža, novākti un ieziemoti dārzeņi. Novāktā raža savukārt izmantota kopīgu ēdienreižu gatavošanā un izlietota cilvēku ar invaliditāti vajadzībām.
Projekta aktivitātēs dosim iespēju iesaistīties 50 cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti - dažāda vecuma, abu dzimumu, arī pilnīgi neredzīgiem cilvēkiem. Šobrīd projektā iesaistīti 32 mērķa grupas dalībnieki, lai gan pārsvarā šobrīd no Liepājas, bet ir arī daži no tuvākās apkārtnes.
Lai nokļūtu uz nodarbībām, mērķa grupas dalībniekiem braucot no Liepājas Neredzīgo biedrības uz Ziemupi un atpakaļ tiek nodrošināts bezmaksas transports. Savukārt tiem mērķa grupas dalībniekiem, cilvēkiem ar invaliditāti, kuri ir no tālienes un vēlēsies uzturēties Ziemupē ar diennakts uzturēšanos, būs jāpiemaksā līdzfinansējums 10,00 eiro apmērā. Pusdienas, no lauku vidē izaudzētiem produktiem, gatavosim paši nodarbību ietvaros, savukārt brokastis un vakariņas jānodrošina pašiem. Jo projekta finansējums to neparedz."

Sīkāka informācija un pieteikšanās Liepājas Neredzīgo biedrībā - Liepājā, Ganību ielā 197/205.
http://www.redzigaismu.lv/ 

Projektu finansē A/S "Latvijas valsts meži" sociālās palīdzības programma, ko administrē "Fonds "Ziedot.lv".

 

 


 

© FONDS SABIEDRĪBAI 2009
Raiņa bulvāris 2-3, Rīga
info@fondssabiedribai.lv
mob. tālr.: +371 26558079


Latvijas Reitingi